TITOKZATOS SZAVANNA – Kiállítás és óriástársasjáték (2015. szeptember 19. – november 1.)

Az interaktív kiállításon a látogatók egy afrikai kalandtúrába csöppennek, ahol tudásukat és ügyességüket próbára téve készíthetik el a bűvös talizmánjukat.

TITOKZATOS SZAVANNA kiállítási plakátKedves Látogató!

A nap izzó gömbként emelkedik a látóhatár felé, a fűszálakon még harmatcseppek hintáznak. A tengerként hullámzó fűmezőből szigetként emelkedik egy-egy öreg, göcsörtös fa lombkoronája. Megérkeztél a szavannára, innentől fogva csak rajtad áll, hogyan boldogulsz.

Az interaktív kiállítás a páratlan élővilágú afrikai füves pusztára kalauzol el. Látogatóinknak a táj jellegzetes állatai, az afrikai nagyvadak rejtett szokásai mellett titokzatos élőlényeket, bámulatra méltó jelenségeket is bemutatunk. Az óriástársasjáték során a szavanna számtalan rejtélyes lakója is utadba kerül: találkozhatsz a Csupasz Turkálóval, a Trükkös Tojástolvajjal, a Vihogóval, a Futóbajnokkal és az Álomszuszékkal is.

Gyere el a Bűvös Talizmánodért!

titokzatos_szavanna03.jpg

A sok rejtvényen és fejtörőn kívül a kalandkeresők játékos feladatokon tehetik próbára, megállják-e a helyüket a vadonban. A bátor jelentkezők megbizonyosodhatnak róla, jól vág-e az eszük, éles-e a szemük, helyén van-e a szívük ahhoz, hogy ne kopjon fel az álluk, kicselezzék a vadállatok támadását vagy hogy elmeneküljenek a pusztító elemek haragja elől. A szavanna úttalan útjait járva a képzeletbeli utazás egyes állomásai során ki-ki apró darabonként rakhatja össze szerencsehozó talizmánját, hogy a kaland végén ennek fejében kiérdemelhesse a felfedezőknek járó jutalmat.

titokzatos_szavanna_kepek02.jpg

Helyszín: Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár
1146 Budapest, Városliget, Vajdahunyadvár
Nyitva tartás: hétfő zárva, kedd-vasárnap 10-17 óráig (október 23-án és november 1-jén nyitva).
A kiállítás és társasjáték bejárása min. 1-1,5 órát vesz igénybe.

Korosztályi ajánlás: 4+
Belépőjegyek, árak: felnőtt 1650 Ft, gyermek (3-14 éves korig) és nyugdíjas (62 éves kortól) 1450 Ft, csoportos (minimum 10 fős óvodai és iskolai csoport) 990 Ft, családi (2 felnőtt és 2 vagy 3 gyermek) 5490 Ft.
Kedvezményes belépő óvodai és iskolai csoportoknak: 2015. szeptember 21-től október 2-ig, hétköznapokon: 890 Ft / fő

Csoportos látogatás esetén 10 főnként egy fő kísérő pedagógus belépése díjtalan.
A belépőjeggyel a múzeum összes állandó és időszaki
kiállítása megtekinthető.

Csoportok számára bejelentkezés és információ: 06/1-422-0765 (keddtől vasárnapig)

A MÁV Start Zrt. múzeumlátogatási vasúti kedvezményeiről bővebb információ itt:

titokzatos_szavanna_kepek01.jpg